Memoriál padlých oravských športovcov
Memoriál PDF Tlačiť E-mail

História pravidelného letného futbalového turnaja v Podbieli sa začala písať v roku 1969. 16. a 17. augusta sa konal prvý ročník Memoriálu bratov Zlatnerovcov. Pri tej príležitosti sa aj na budove šatní osadila pamätná tabuľa venovaná športovcom padlým v II. svetovej vojne.

Víťazom prvého ročníka sa stal Slovan Trstená, ktorý vo finále porazil Krásnu Hôrku 2 : 1. ŠK Podbiel podľahol v zápase o tretie miesto Dolnému Kubínu 1:2. Od tretieho ročníka sa hrá turnaj pod názvom Memoriál padlých oravských športovcov. Vtedy venoval turnaju putovný pohár Dr. Peter Colotka, vtedajší predseda vlády SSR a bývalý aktívny hráč ŠK Podbiel. Prvým držiteľom putovného pohára sa stal domáci ŠK Podbiel. Na druhom mieste skončili reprezentanti poľskej Rabky, na treťom B mužstvo Nižnej a na štvrtom Trstená. Od roku 1988 sa spolu s Memoriálom konáva aj cestný beh SNP Roháče - Podbiel. Postupom času sa vykryštalizoval stabilný termín - prvá augustová nedeľa. Až v poslednom čase, keď futbalisti ŠK Podbiel hrávali v V. lige, došlo ku zmene a futbalový turnaj sa hral o týždeň skôr aby nekolidoval s prvým kolom majstrovskej súťaže.

Memoriál nie je len futbalovým turnajom. Vždy má aj dôstojnú spoločenskú úroveň. Prebiehajú rôzne sprievodné podujatia. Bohatý bol napríklad tridsiaty ročník v roku 1997. Konal sa exhibičný zápas osobností, kultúrny program, ohňostroj, autogramiáda hokejistov Dukly Trenčín. Pri veľkolepých oslavách 70. výročia vzniku prehovoril aj slávny oravský literát Anton Habovštiak a po skončení „zápasu hviezd“ nasledoval koncert skupiny Elán, pri ktorom zaznamenal štadión ŠK Podbiel dodnes najvyššiu návštevu okolo 5000 divákov.

memorial_40
memorial_50_ondrus
memoril2003-vetoravy
memoril2003-vetpodbiela
memoril2003-volejbal
memoril2003-volejbal2
podbjedenstka 2003

 
Výsledky posledných ročníkov Memoriálu PDF Tlačiť E-mail

Rok

 

1. miesto

2. miesto

3. miesto

4. miesto

2002

Krivá

Tvrdošín

Podbiel

Mszana Dolna

2003

Podbiel

Tvrdošín

Námestovo

Krivá

2004

Turč. Štiavnička

Zuberec

Podbiel

Tvrdošín

2005

Podbiel

Tvrdošín

Or. Poruba

 

2006

Tvrdošín

Bziny

Podbiel

Dlhá

2007

Zuberec

Bziny

Tvrdošín

Podbiel

 


Copyright © 2018 Športový klub Podbiel. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.