Charakteristika PDF Tlačiť E-mail

V posledných troch desaťročiach sa ŠK Podbiel venuje aj cestnému behu. Dvadsaťdva kilometrová trať vedie krásnym prostredím Studenej doliny od pamätníka SNP pri chate Zverovka až na štadión ŠK Podbiel. Pretek si získal obľubu medzi domácimi aj zahraničnými bežcami. Trať je krásna ale náročná. Štart je pri pamätníku SNP na Zverovke, cieľ na štadióne ŠK Podbiel. Klesanie v celej dĺžke nie je paradoxne pre bežcov výhodou.

Prvý ročník sa konal v roku 1988. Pravidelný termín je prvá augustová nedeľa. Od začiatku sa súťaží v piatich kategóriách: muži do 39 rokov, nad 40, nad 50, nad 60 a ženy.

Traťový rekord drží známy slovenský bežec Ján Križák z roku 2005 časom 1h 07m 33s.

Beh má už tradične medzinárodný charakter. Pravidelne sa zúčastňujú kvalitní bežci z družobného klubu KS Turbacz Mszana Dolna. Pobyt na dovolenke si často spestria turisti oddychujúci v Západných Tatrách. Celkovo sa pretekov už zúčastnili bežci zo siedmich krajín: Slovensko, Česko, Poľsko, Ukrajina, Belgicko, Anglicko, USA.

Z významnejších vytrvalcov sa behu Roháče Podbiel zúčastnili slovenskí reprezentanti Rolko, Blaško, Faško, Haninec, Križák; ukrajinskí Železov, Toptun; z Poľska Lyznicki, Wydra; medzi ženami pravidelne súťaží a väčšinou víťazí slovenská maratónkyňa Anna Balošáková.

 
Copyright © 2018 Športový klub Podbiel. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.