29. ročník behu Roháče - Podbiel, výsledky PDF Tlačiť E-mail

V nedeľu 7. augusta sa uskutočnil 29. ročník tradičného „Behu SNP Roháče – Podbiel“. Tentoraz sme nezaznamenali rekordnú účasť ani rekordné výkony. Na štarte trate dlhej 21,8 km bolo presne 50 bežcov, do cieľa dobehlo 48. Pre zranenie nedokončil veterán Stanislav Lofaj a favoritka medzi ženami Renáta Klčová musela tiež odstúpiť pre nevoľnosť. Medzi štartujúcimi bolo 9 žien a 17 reprezentatntov domácich oravských klubov. Po športovej stránke bol pretek zaujímavý. Od štartu sa vytvorili v čele pretekov dve skupinky. Trojčlenná v zložení Wydra, Kubej, Červeň a za ňou štvorčlenná, ktorú tvorili Ivan, Sarnicki, Tabak a Železov. Skupinky sa v posledných kilometroch pred Podbielom roztrhali a pretekári dobehli do cieľa v zreteľných rozostupoch v uvedenom poradí. Jan Wydra z Mszanej Dolnej tak zvíťazil v Podbieli už po siedmy krát. Súčasne sa stal víťazom kategórie B mužov nad 40 rokov.

Výsledky

Výsledky na stiahnutie vo formáte .xls

Fotogaléria autor Marián Klčo

V kategórii nad 50 rokov zvíťazil Milan Ivan z BK Sliač, v kategórii nad 60 rokov Zygmund Łyżnicki z poľskej Mszanej Dolnej. Łyżnicki je už legendou behu Roháče - Podbiel. Zúčastňuje sa bez prerušenia od roku 2004 a vždy zvíťazil vo svojej kategórii. Medzi ženami sa po piatich rokoch objavila iná legenda – Anna Balošáková. A zvíťazila v celkovom poradí žien aj vo svojej kategórii žien nad 40 rokov! Bolo to jej jubilejné desiate víťazstvo v Podbieli. S úmyslom motivovať domácich športovcov sa v Podbieli oceňujú aj traja najlepší spomedzi oravských pretekárov. Už tretí krát za sebou zvíťazil Ján Červeň z Dolného Kubína. V celkovom poradí bol tretí. Tak sa po dlhom čase dostal oravský reprezentant na stupne víťazov Behu Roháče -  Podbiel.

Organizátori ďakujú účastníkom za predvedené výkony a všetkým, ktorí sa podieľali na zabezpečení bezproblémového chodu podujatia. Z roka na rok je dôležitejšia pomoc policajného zboru pri riadení premávky na cestách kde počet áut stúpa. Hlavne v úseku Zuberec – Brestová, kde paralelne prebiehajú Podroháčske folklórne slávnosti. Osobitné poďakovanie patrí Nemocnici s poliklinikou v Dolnom Kubíne za zabezpečenie zdravotníckej starostlivosti. Túto službu tradične poskytovala Trstenská nemocnica. Tento rok však tamojšia riaditeľka spoluprácu z nepochopiteľných dôvodov odmietla.

Predseda ŠK Podbiel Ing. Ján Sitek svojho času sľúbil, že jubilejný 30-ty ročník sa pobeží opačne, čiže z Podbiela na Zverovku. Je jasné, že také podujatie je organizačne omnoho náročnejšie. Preto ešte stále nie je isté, ako sa v nedeľu 6. augusta 2017 pobeží. Tesne pred štartom tohto ročníka došlo k unikátnemu hlasovaniu. Pretekári dostali možnosť vyjadriť sa, ktorým smerom chcú bežať o rok. Z päťdesiatich prítomných hlasovalo za variant do kopca dvadsaťjeden. Keďže to nie je nadpolovičná väčšina, predseda Sitek uzavrel tému tak, že organizátori ešte zvážia a rozhodnú.

 
Copyright © 2018 Športový klub Podbiel. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.